o festivalu​

festival velkých dobrodružství

Jak to začalo…

Primární myšlenkou našeho festivalu je setkání se s dalšími podobnými „blázny“, které spojuje stejná vášeň pro dobrodružství a celkově pohyb venku.

Za dobrodružstvím člověk nemusí vždycky cestovat na opačnou stranu planety. Někdy jenom stačí zkusit něco nového, zatahat dobrodružství za jiný konec, než byl vždycky zvyklý.

1. ročník festivalu nalehko jsme uskutečnili v roce 2020 a přes to, že jsme ho pořádali v dost nejisté, covidové době, tak se setkal festival s úspěchem.

Pohoda na prvním místě

Každý, kdo již na našem festivalu byl, vám jistě potvrdí, že uvolněná a přátelská atmosféra je tu cítit na každém kroku. Nečekejte festival zarovnaný reklamními bannery a neustálý stres, kdy musíte přebíhat mezi přednáškovými sály a obávat se, jestli vše stihnete.

Tady si v klidu dáte pivko se svými přáteli, popovídáte se stejně laděnými lidmi a s velkou časovou rezervou stihnete všechny přednášky a workshopy.

Kromě toho osobně poznáte všechny, kteří za projektem NALEHKO stojí. Po celý festival vám budou všichni k dispozici. Rádi Vám s čímkoliv pomohou, poradí nebo prostě jen pokecají o životě s pivkem v ruce.

Krásné místo

Festival se koná v krásném prostředí Kulturního centra Lidové sady Liberec, které sídlí hned vedle liberecké ZOO. Kromě zajímavých, historických vnitřních prostor je po celou dobu festivalu k dispozici velká zahrada s posezením. Tady zároveň vyroste naše stanové městečko.

Všichni návštěvníci festivalu si tu budou moci postavit vlastní stan. Kromě toho tu budeme mít postaveny téměř všechny stany a tarpy z naší nabídky. Budete tak mít jedinečnou možnost osahat si naživo špičkové, ultralehké stany od nejlepších, světových značek.

Další nespornou výhodou prostředí festivalu je umístění v blízkosti městských lesů, které jsou „branou do Jizerek“. Odtud si můžete kdykoliv vyrazit na výlet do přírody.

V bezprostřední blízkosti festivalu (cca 1km pěšky odsud) se nachází přírodní, lesní koupaliště. To je skvělým místem k odpočinku.

My lesní koupaliště využijeme i v programu našeho festivalu, kdy tady v neděli ráno proběhne workshop s certifikovaným instruktorem Wim Hof metody.

Snadná dostupnost

Do místa konání festivalu se dostanete velmi snadno. Pokud k nám míříte autem, pro parkování stačí využít velké, placené parkoviště hned vedle liberecké ZOO. Odtud je to jen 50 metrů do Kulturního centra.

Od vlakového nebo autobusového nádraží dojedete tramvají č. 2 nebo 3, která vás doveze až přímo do Lidových sadů. Z centra města můžete využít hned několik tramvajových zastávek (Fügnerova, Šaldovo náměstí…)

K přespání (1 noc ze soboty na neděli) lze využít naše stanové městečko v areálu festivalu (ve vlastním stanu) nebo si můžete vybrat z mnoha nabídek ubytování v Liberci.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Pokud máš jakýkoliv dotaz k průběhu festivalu, neváhej nás kontaktovat buď mailem na info@nalehko.com nebo tel. 739 577 362

Přejít na začátek