Jak to začalo…

Primární myšlenkou našeho festivalu je setkání se s dalšími podobnými „blázny“, které spojuje stejná vášeň pro dobrodružství a celkově pohyb venku.

Za dobrodružstvím člověk nemusí vždycky cestovat na opačnou stranu planety. Někdy jenom stačí zkusit něco nového, zatahat dobrodružství za jiný konec, než byl vždycky zvyklý.

1.ročník festivalu nalehko jsme uskutečnili v roce 2020 a přes to, že jsme ho pořádali v dost nejisté, covidové době, tak se festival setkal s úspěchem.

Pohoda na prvním místě

Každý, kdo již na našem festivalu byl, vám jistě potvrdí, že uvolněná a přátelská atmosféra je tu cítit na každém kroku. Nečekejte festival zarovnaný reklamními bannery, hromadou stánků a neustálý stres, kdy musíte přebíhat mezi přednáškovými sály a obávat se, jestli vše stihnete.

Tady si v klidu dáte pivko se svými přáteli, popovídáte se stejně laděnými lidmi a s velkou časovou rezervou stihnete všechny přednášky a workshopy.

Kromě toho osobně poznáte všechny, kteří za projektem NALEHKO stojí. Po celý festival vám budou všichni k dispozici. Rádi Vám s čímkoliv pomohou, poradí nebo prostě jen pokecají o životě s pivkem v ruce.

Krásné místo

Festival se koná v krásném prostředí moderního Kulturního centra VRATISLAVICE 101010, které se nachází pouze 10 minut od centra Liberce.

Součástí festivalu bude i přehlídka námi nabízených ultralehkých stanů a samozřejmě i stánek s většinou našeho sortimentu. Budete tak mít jedinečnou možnost si vše osahat, vyzkoušet a zároveň vybavení nakoupit za zvýhodněné festivalové ceny.

Další nespornou výhodou prostředí festivalu je umístění v blízkosti Zámeckého parku, který je tak skvělou oázou klidu. Hned v bezprostřední blízkosti také začíná Prosečský hřeben přes který si můžete vyrazit na krásný výlet.

Součástí Kulturního centra je také skvělá Kavárna Bez Konceptu, která se bude po celou dobu festivalu starat o vaše potřeby, ať už v podobě skvělé kávy, pití nebo jídla.

A pokud se třeba zajímáte o výtvarné umění, může vás potěšit přímo sousedící Galerie Desítky, která je svojí „window gallery“ koncepcí přístupná v podstatě kdykoliv. Nebo můžete navštívit nedaleký rodný dům Ferdinanda Porsche.

Snadná dostupnost

Do místa konání festivalu se dostanete velmi snadno. Pokud k nám míříte autem, pro parkování stačí využít velké (neplacené) parkoviště v ulici Tanvaldská, které je cca 200 metrů od Kulturního centra.

Od vlakového nebo autobusového nádraží dojedete tramvají č. 11, která vás doveze až přímo do dějiště festivalu. Stačí vystoupit na zastávce Vratislavice n.N. kostel.

K dispozici bude také stanové městečko, kde můžete bezplatně přespat ve svém vlastním stanu nebo si můžete vybrat z mnoha nabídek ubytování v Liberci.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Pokud máš jakýkoliv dotaz k průběhu festivalu, neváhej nás kontaktovat buď mailem na info@nalehko.com nebo tel. 739 577 362

Přejít na začátek